Jesteś tutaj: Przykładowe analizy

Przykładowe analizy statystyczne

Analiza statystyczna danych medycznych przedstawiająca przyczyny hospitalizacji dzieci w wieku 0-7 lat z podziałem na dziewczęta i chłopców. Analiza wykonana na podstawie dokumentach medycznej.

Analiza statystyczna do pracy magisterskiej z psychologii na temat związku między samooceną, a lękiem społecznym. Przedstawia korelacje pomiędzy lękiem społecznym mierzonym skalą Leibowitza, a samooceną mierzoną skalą SES Rosenberga. Wykorzystano nieparametryczny współczynnik korelacji rho Spearmana.

Analiza statystyczna zawierająca test Kruskala-Wallisa i tabele krzyżowe z której wynika, że style wychowania preferowane przez rodziców wpływają na częstość zachowań agresywnych u dzieci.

Analiza statystyczna do pracy magisterskiej - fakt posiadania wykształcenia wyższego determinuje bardziej pozytywny stosunek do eutanazji. Opracowanie wykonane w programie SPSS z użyciem: średniej, mediany, odchylenia standardowego i testu U Manna-Whitneya.

Współczynniki korelacji r Pearsona pomiędzy narcyzmem a stylem przywiązania do organizacji uzupełnione analizą regresji wielorakiej.

Analiza statystyczna z dziedziny fizjoterapii wykonana za pomocą testu t-Studenta dla grup niezależnych z której wynika, że piłkarze i bokserzy różnią się od siebie pod względem budowy stóp (ich wysklepienia).

Opracowanie statystyczne z którego wynika, że rodzaj wykonywanego zawodu medycznego różnicuje poziom wypalenia zawodowego. Test Kruskala-Wallisa i statystyki opisowe obliczono w programie SPSS. Wykres wykonano w programie Excel.

Opracowanie statystyczne do doktoratu z medycyny - ekspresja poszczególnych mikroRNA jest zróżnicowana ze względu na stadium choroby nowotworowej nerek.

Analiza statystyczna badania z fizjoterapii - osoby biegające regularnie różnią się od osób niebiegających pod względem rozciągliwości mięśni kulszowo-goleniowych zarówno przed jak i po terapii polegającej na rozluźnianiu mięśnia żwacza. Posłużono się testem U Manna-Whitneya wraz ze średnią (M), medianą (Me) oraz odchyleniem standardowym (SD).

Test Chi-2, współczynnik V Cramera i tabele krzyżowe w badaniu zależności między cechami społeczno-demograficznymi a dychotomiczną zmienną nominalną. Wykres kołowy i analiza zależności zostały wykonane w programie SPSS.

Następna strona

Współpraca: www.plbs.pl www.anstat.pl